Kemal KAÇMAZ

Kemal Kaçmaz Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanlığı Yaş Meyve Sebze Sektör kurulu üyesidir. Mersin Ekonomi Platformu Başkanlığı (MEP), Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (AKİB) Yönetim Kurulu Üyeliği ve 14. Uluslararası 2020 Turunçgil Kongresi Organizasyon Komitesi Başkanlığını yürütmektedir. Yaş meyve sebze dünyasında 35 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir.
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Mersin’de yaş meyve ve sebze ihracat sektöründe ticari faaliyetlerine başladı. Sektörle ilgili çeşitli komitelerde ve çalışma gruplarında görev aldı. (Uzakdoğuya İhracatı Geliştirme Komitesi, Yaş Meyve Sebze Koordinasyon komitesi vb.)
Kemal Kaçmaz halen aktif olarak Türkiye İhracatçılar Meclis üyeliği (TİM), Ulusal Turunçgil Konseyi başkanlığı (UTK), Akdeniz Yaş Meyve Sebze İşletmeciliği Derneği (AYMED) üyeliği, önceki yıllarda Yaş Meyve İhracatçılar Birliği başkanlığı, Akdeniz Ülkeleri Turunçgil Komitesi’nde (CLAM) başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Halen ticari faaliyetlerini Mersin’de sürdürmekte olan Kaçmaz; evli olup, İngilizce bilmektedir.